WPC terasy

WPC je zkratka pro anglický výraz WOOD PLASTIC COMPOSITE, tedy pro kompozitní materiály vyráběné ze dřeva a polymerů. Cílem vývoje WPC bylo vytvoření materiálu, který bude na jedné strane eliminovat nežádoucí vlastnosti dřeva ( hniloba, plísně, ztráta barvy, sesychání, kroucení atd. ) a na druhé straně podtrhávat kladné vlastnosti plastu jako je stálost a zejména bezúdržbovost povrchu.WPC je tedy uměle vytvořené "dřevo", složené ze dvou třetin z kvalitní dřevité moučky doplněné polymerem, což poskytuje optimální poměr mezi těmito dvěma surovinami. A právě technologie výroby materiálu WPC je základem extrémní životnosti a odolnosti vůči prakticky všem vlivům bez potřeby jakékoliv údržby.

Proč je důležité správně zvolit výrobce WPC:
Ve světě působí několik různých výrobců WPC materiálů. Domovinou WPC materiálů je stále USA, nicméně stejně jako i v ostatních odvětvích tak i v technologiích WPC se v poslední době dostává do popředí výrobci z Číny s ekonomicky výhodnou nabídkou produktů. Základní rozdíly mezi jednotlivými výrobky spočívají především v následujících oblastech:

 

 

 

Technologie:

WPC materiály se skládají v základu ze dvou složek, dřevěného substrátu a polymeru. Stejně jako dřevitá část může vykazovat různé rozdíly v kvalitě, tak především druh a podíl polymeru ovlivňují finální vlastnosti materiálu. Optimální poměr dřevité části a polymeru se pohybuje kolem 60 % - 70 % dřeva a 30 % - 40 % polymeru. Tento poměr většinou zaručuje vysokou míru imitace dřevěného povrchu. Čím více polymeru, tím je povrch pocitově i vizuálně více plastový. Hlavní polymery, které se vyskytují ve WPC materiálech, jsou HDPE (vysokotlaký polyetylén) nebo PP (polypropylen). HDPE je mnohem odolnější vůči teplotním výkyvům, především mrazu, což má vliv na celkovou odolnost WPC materiálu. Kvalitní WPC materiály nikdy nepoužívají recykláty a levné plasty.

 

Jak se WPC vyrábí:

Nejpoužívanější technologie výroby dřevoplastu je extruze. Namíchání správného poměru komponent (dřevo a plast), následné roztavení a slisovaní do daného profilu, včetně přesného postupu chlazení. Toto je velmi stručně popsán výrobní postup. Ve skutečnosti vše trvá několik hodin bez jediného zastavení.

Kde všude je možné WPC použít:

Materiál je vhodný zejména k venkovnímu použití na podlahy, ploty a zábradlí. Díky velkému rozmachu WPC materiálu v posledních letech, jde vývoj velmi rychle dopředu. Materiál již nyní můžete použít na obklad domu, na zahradní nábytek, ale také v podobě kazet na balkony a apod.


Zpracování:

Cílem WPC materiálu je co nejvíce napodobovat dřevo a přitom si zachovat odolnost plastu. Jednotlivé WPC výrobky se liší svojí povrchovou úpravou (malé drážky, velké drážky, hladký povrch, pískovaný povrch, apod.) a vzhledem povrchu, respektive imitací dřeva. V tomto případě platí jednoduché pravidlo, že čím více dřevěné složky je obsaženo ve WPC materiálu, tím je větší imitace dřeva. U těch nejkvalitnějších WPC materiálů je vizuální i pocitový efekt dřeva dokonalý a běžný uživatel rozdíl nepozná.

 

Co je WPC ve zkratce?

  • Kompozitní materiál na bázi dřeva a plastového polymeru (Wood-Plastic Composite -WPC)
  • Ekonomicky výhodný díky nulové údržbě a žádným nátěrům
  • Velmi odolný materiál na terasy se zárukou až 25 let
  • Ekonomicky výhodný díky nulové údržbě a žádným nátěrům
  • Stálobarevný a neměnný materiál
  • Krásný na pohled a příjemný na dotek
  • Bezpečný - protiskluzový povrch, bez třísek a štěpů
  • Snadná a rychlá montáž terasy
  • Ekologický a recyklovatelný
  • Evropský výrobek s 20  letou tradicí

 

 

© 2012 - ALUSYSTEMS.cz Všechna práva vyhrazena.

mapa webu     Webdesign STUDIO VIRTUALIS