Dokumenty

Správné zapravení spodní hrany s přerušením tepelného mostu v podlaze

Nejčastější chybou při stavbě zimní zahrady je špatné provedení podlahy zimní zahrady.
Mnoho firem, které dodávají zimní zahrady na tento detail zákazníka v první fázi ani neupozorní a nebo je zákazník osloví až v okamžiku kdy už je základová deka špatně provedená.

Ideální je dodavatele zimní zahrady již ve fázi plánování, aby bylo možné vše včas podchyt a dohodnout se na správné stavební připravenosti.

Nejčastější dotaz je, zdali zimní zahrada potřebuje základy. Ano jsou potřeba připravit základy (do nezámrzné hloubky) a také připravit HRUBOU základovou desku, která je ve výšce cca 15-20cm pod úrovní budoucí čisté podlahy v zimní zahradě. Na dokonalé plošné rovinnosti v tuto chvíli nezáleží.

Celá konstrukce se poté montuje na distančních nožkách, které ji přesně přizvedávají právě na úroveň budoucí čisté nuly.
Tento prostor 15-20cm dovoluje pohodlné provedení hydroizolací, tepelných izolací a HLAVNĚ přerušení tepelného mostu v budoucí skladbě podlahy v místě pod stěnami zimní zahrady.
Tím se zamezí promrzání podlahy pod stěnami a vytváření kondenzátu na podlaze v interiéru kolem stěn zimní zahrady.
Současně je tento prostor dostatečný pro usazení podlahového topenií - tzv. fancoilů.

Pro představu jsme připravili nákresy, kde je vidět řez celou podlahou.

 

 

Více také zde.« zpět | přehled

Správné zapravení spodní hrany s přerušením tepelného mostu v podlaze


Nejčastější chybou při stavbě zimní zahrady je špatné provedení podlahy zimní zahrady.Mnoho firem, které dodávají zimní zahrady na tento detail zákazníka v první fázi ani neupozorní a nebo je zákazník osloví až v okamžiku kdy už je základová deka špatně provedená. Ideální je dodavatele zimní zahrady již ve fázi plánování, aby bylo možné vše včas podchyt a dohodnout ...

© 2012 - ALUSYSTEMS.cz Všechna práva vyhrazena.

mapa webu     Webdesign STUDIO VIRTUALIS