Topení v zimní zahradě

Interiér zimní zahradyPokud není zimní zahrada především obytným prostorem, tak ji během zimy není potřeva vytápět. Nicméně i tak díky skleníkovému efektu v ní ani v zimě teplota neklesne pod 5°C a při slunných zimních dnech může vystoupit až na 20 °C. Tím vytváří tepelnou clonu jiným obytným místnostem, ušetří nemalou část nákladů na vytápění.

Pokud ale chceme zimní zahradu více či méně obývat po celý rok, musíme instalovat vytápění, které v zimních měsících dokáže prostor vytopit na stabilní pokojovou teplotu.
Zde doporučujeme použít podlahové konvektory, tzv. fancoily, které se instalují podél okenních ploch, aby stoupající teplý vzduch zabránil vzniku kondenzátu na studeném skle. Pro absenci tohoto efektu nedoporučujeme celoplošné podlahové topení.

 

Podlahové fancoily mají navíc několik výhod:

  • Jsou zcela zapuštěné do podlahy a mají pochůznou mřížku (mřížka se dodává se v mnoha povrchových úpravách, dřevo i kov).
  • Fancoily tak tedy netvoří žádnou bariéru, kterou by jste museli překračovat.
  • Mají v sobě ventilátor s několika stupni otáček, který podporuje proudění vzduchu.
  • V létě lze ventilátor spustit i samostatně, takže napomáhá výměně vzduchu v zimní zahradě a podporuje ochlazování prostoru.
  • Fancoily osazené elektroregulačními hlavicemi lze napojit na centrální řídící jednotku, která po naprogramování obstarává regulaci mikroklimatu v zimní zahradě zcela automaticky.

Všechny tyto prvky včetně nárhu konfigurace, jejich montáže a zprovoznění zajišťujeme také. Nemusíte mít tedy obavu, že například elektronické hlavice si nebodou rozumět s řídící jednotkou, nebo že výkon topení bude poddimenzovaný apod.

Detail horní mřížky podlahového fancoilu.
Detail horní mřížky podlahového fancoilu.
Detail napojení konvektoru.
Instalace fancoilu v průběhu dokončování podlahy zimní zahrady.
Podlahový fancoil u skládací stěny zimní zahrady.
Podlahový konvektor - fancoil v podlaze zimní zahrady.
Podlahový fancoil v podlaze zimní zahrady.

© 2012 - ALUSYSTEMS.cz Všechna práva vyhrazena.

mapa webu     Webdesign STUDIO VIRTUALIS